Plánujete oddlužení? Na podání žádosti nemusíte být sami

Aby bylo mohlo být oddlužení fyzické osoby schváleno, je nutné jeden první krok, kterým je povinnost podat si žádost. Jelikož ta může být poměrně složitá, je možné využít pomoci. Víte, kde ji najdete?

Než si zmíníme konkrétní možnosti pomoci, je třeba říci, že se můžeme do samotné žádosti pustit i sami. Základem je tiskopis, který je třeba vyplnit dle požadavků. V takovém případě je dobré důkladně prostudovat danou problematiku, jelikož špatné vyplnění znamená nejenom zamítnutí, ale i další prodlevu, která už může přinést problémy – třeba exekuci.

Při oddlužení nejčastěji pomáhají odborníci

První možností, na koho se obránit, jsou odborníci, kteří se zabývají nejenom poradenstvím, ale samozřejmě i zajištěním celého daného procesu. Je třeba počítat s tím, že bude třeba za jejich služby zaplatit. Na druhou stranu získáme do rukou jistotu, že nebudeme muset ztrácet čas studováním problematiky, stejně jako nebudeme riskovat chybě vyplněnou žádost. Dnes je v rámci oddlužení rozhodně z čeho vybírat, a pokud něco platí, tak to, že hlavní roli v tomto směru hrají především reference. Právě podle nich poznáme zkušenosti ostatních s tím, zda jim daný odborník skutečně pomohl, nebo nikoliv.

Při oddlužení fyzické osoby pomáhají i různé poradny

Protože dluhy jsou v současné době velkým problémem mnohých lidí, vznikla i řada poraden. Ty jsou založeny soukromými osobami, stejně jako státními organizacemi, nebo občanskými sdruženími. Jejich cíl je také jasný, a to dát především rady v tom, jak oddlužení fyzické osoby uskutečnit dobře a rychle. Tedy mohou poskytnout důležité rady, jak žádost vyplnit, na co se zaměřit, ale i jak ji podat. Zde nutno říci, že služby mohou být bezplatné, ale je v rámci nich třeba počítat s tím, že nejsou komplexní. Velká část práce je tak stále na nás. Oproti prvnímu případu jí už ale není tolik.