Je lepší zvolit bankovní nebo nebankovní půjčky?

Rozhodujete se nad tím, zda zvolit banku, nebo raději nebankovní společnost? Za nás rozhodně doporučujeme druhou možnost. Ta je spojena s několika výhodami. Podívejme se konkrétněji.

Banky a nebankovní společnosti jsou na současném trhu s úvěrovými produkty poměrně rovnocennými konkurenty. V něčem však nebankovní společnost přece jenom vede. V první řadě je to výhoda v tom, že nebankovní půjčky mohou mít celou řadu podob. Základem je určitě klasika v podobě desetitisíců a statisíců. Tu však nabídnou také banky. Co ale už v nabídce nemají, to jsou mikropůjčky spojené s tisícovými částkami, tak i neúčelové milionové půjčky. Tím je patrné, že v tomto směru nebankovní společnost vede.

Nebankovní půjčky jsou spojené se snadnějším získáním?

Podívejme se také na oblast konkrétního získání. Zde musíme opět říci, kdo dané oblasti dominuje. Je to opět nebankovní segment. Stačí se totiž podívat na podmínky získání. U řady půjček není třeba dokládat příjem, u většiny není nahlíženo do registrů, ani není ověřována bonita žadatelů. To následně vede k tomu, že jsou nebankovní půjčky také o mnoho rychleji vyřízeny. Zatímco u banky můžete na finální vyřízení čekat třeba i několik dní, u nebankovní společnosti není výjimkou, že jsou peníze odeslány třeba ještě v den samotné žádosti. I to je dobrý důvod, proč se při vybírání toho pravého poskytovatele obrátit právě na ně.

I nebankovní půjčka může být výhodná

Banky dlouhou dobu argumentovaly tím, že nebankovní segment je značně nevýhodný. Ani to už není pravdou. Stačí se podívat na aktuální nabídku úvěrů. Můžeme totiž říci, že nebankovní půjčka už je stejně výhodná, jako ta bankovní. To se týká nejenom úrokových sazeb, ale třeba i nedílných sazeb s označením RPSN. K výhodnosti přispívá také možnost v obou segmentech uzavřít třeba výhodnou pojistku k půjčce. Ta nás ochrání nejenom v případech, kdy přijdeme o zaměstnání.