Zajímají vás hlavní informace o KB?

Tato banka se dá jistě považovat za jednu z největších na našem trhu. A to jak pro zázemí, tak i pro zkušenosti, nebo množství poboček a bankomatů. Zjistěte o ní více důležitých informací.

Hned tím nejzajímavějším jsou jistě informace o tom, kdo za ní stojí a do jaké finanční skupiny patří. Na úvod je třeba říci, že je členem tuzemské skupiny KB, které zastřešuje celou řadu dalších institucí, které se zabývají nejenom financemi. Mimo to je ale banka také členem mezinárodní skupiny, která nese název Société Générale. To logicky jasně ukazuje na to, že zázemí a stabilita této banky je větší než velká.

Kdy se začala psát historie KB?

Pojďme se podívat také na historii této banky, která se začala psát již v roce 1990. To byla banka založena ještě jako státní instituce. O dva roky později se však stala akciovou společností, kterou je KB stále. V roce 2001 se stala členem výše uvedené mezinárodní společnosti a rok 2010 znamenal to, že se banka spojila s Komerční bankou Bratislava. Dohromady tak začaly poskytovat své služby. A to na našem, tak samozřejmě také na poměrně rozsáhlém slovenském trhu. Zajímavým milníkem je ale i koupě akcií v Modré pyramidě, které dnes pod tuto banku také spadá.

Co může Komerční banka nabídnout?

Konkrétních produktů je skutečně více než dost. A to jak v oblasti běžných účtů a úvěrů, tak i v oblasti specializovaných služeb. Sem patří třeba penzijní připojištění, stavební spoření, nebo také pojištění. Zapomínat ale nesmíme ani na to, že Komerční banka může nabídnout i služby spojené s cennými papíry, stejně jako privátní bankovnictví využívané hlavně náročnější klientelou. Stejně tak ale dokáže spravovat finance těm největším podnikům, kterým pomáhá také s konkrétní správou jejich vlastního majetku. A to v rámci svých zkušených zaměstnanců, se kterými se lze setkat nejenom na běžných pobočkách.