V čem je Fio banka unikátní?

Tuto banku má většina lidi spojenou hlavně s možností sjednat si bezplatný účet. Nabídne toho ale mnohem, více. I díky poměrně zajímavé historii a charakteristice. Podívejme se na ni společně.

I když je Fio banka považována stále za novější banky na našem trhu, rozhodně má z hlediska svých produktů co nabídnout. Nijak nezajímavá není ani její historie, která se začala psát už před sedmnácti lety. Právě v této době vznikla finanční skupina, která používá stejný název – tedy také FIO. Snahou banky je poskytovat i plnohodnotný servis klientům ve všech oblastech. I díky tomu si vysloužila titul Nejvstřícnější banka.

Fio banka dodržuje i řadu kodexů

Co je na nabídce banky také zajímavé, to je určitě fakt, že se snaží dodržovat celou řadu kodexů. Mezi ty nejběžnější a nejznámější patří třeba Kodex mobility klientů, díky čemuž je přechod k jiné bance rychlý a jednoduchý. Mimo tohoto se Fio banka zaměřuje také na oblast investování, kde svým klientům vždy vysvětlí možná rizika, která mohou z daných investic plynout. Zároveň jím nabídne i plnou podporu nejenom v oblasti investičních nástrojů, ale hlavně v oblasti různých školení, která mohou pomoci hlavně novým zájemcům o investice.

Fio se může pyšnit mnoha oceněními

To nejlepší jsme si nechali na konec, jelikož kvalitu banky potvrzuje i celá řada ocenění, které získala během svého působení na tuzemském trhu. I ty jsou dokonalou ukázkou toho, nakolik kvalitní služby můžeme získat. Mezi ty nejprestižnější, kterými se Fio může pyšnit, patří třeba dominance v soutěžích Zlatá koruna, Zlatý měšec, Bankovní inovátor, stejně jako například Finparáda. To vše souvisí s již zmíněnou kvalitou služeb a také celkovou unikátností. Ta dnes chybí většině největších bank a musí ji dohánět právě tyto menší. Mezi které banka zatím stále patří. Přesto ale den ode dne výrazně roste.