Důležité informace o ČSOB

Také se zajímáte o důležité informace o konkrétních bankách? Je dobré vždy vědět několik faktů, než se rozhodnete svěřit se konkrétnímu ústavu do rukou. Podívejte se, co o sobě může říci ČSOB.

Tato banka rozhodně zaujme svou velikostí a svým zázemím. Aktuálně ji totiž můžeme považovat za jednu z těch největších, které vůbec na naše, trhu jsou. A to i díky tomu, že její vlastníkem je významná zahraniční skupina KBC Bank. To logicky souvisí i s mnoha jistotami, které u této banky, máme. Patří mezi ni třeba velký základní kapitál, pravidelný dohled ze strany České národní banky, stejně jako třeba i zajímavá historie, která se k bance přímo váže.

Podívejme se na vznik ČSOB

Pohled do historie této banky je rozhodně zajímavý, jelikož založena byla už v roce 1964. Založil ji samozřejmě stát a to primárně jako banku, která měla sloužit k financování zahraničního obchodu. Až v roce 1999 došlo k její privatizaci a tak se vlastníkem stala již zmíněné belgická společnost. Samozřejmě i s tímto vlastníkem se ČSOB orientuje přímo na tuzemský trh a tedy na potřeby současných lidí. Zajímavostí z hlediska historie je také to, že banka v minulosti působila společně se slovenskou pobočkou, ale od roku 2008 fungují obě odděleně.

U CSOB zaujme též její obchodní profil

Tím se rozumí hlavně oblast nabízených produktů a služeb, stejně jako oblast klientů, pro které je vše nabízeno. Zde může CSOB nabídnout služby jak v oblasti retailového bankovnictví, tak i služby pro podnikatele, nebo instituce. Zajímavé je rozhodně i to, že pod banku patří i několik známých značek, jako je Poštovní spořitelna, stejně jako Era. To souvisí i s rozsahem aktuálně nabízených obchodních míst, stejně jako bankomatů, popřípadě míst, kde lze peníze vybrat klasickou cestou – třeba právě na přepážce pošty. V oblasti hypoték je to ale i Hypoteční banka, která je s touto bankovní institucí také spojena.